KSV 1 verliest in slotfase van MEC 1 na enerverend duel

Op zondag 6 april reisde KSV 1 af naar MEC voor een nieuwe kans op punten. In een wedstrijd waarin beide ploegen elkaar in evenwicht hielden, viel de beslissing pas laat in de wedstrijd.

KSV begon goed aan de wedstrijd en kreeg in de 9e minuut al een grote kans. Anthony Porskamp zette vanaf rechts goed voor, waarna Tjebbe Raben bij de tweede paal opdook. Zijn kopbal ging echter net in het zijnet. Aan de andere kant werd MEC gevaarlijk in de 18eminuut. Een steekpass zette de rechtsbuiten vrij, maar zijn schot ging rakelings langs de linkerpaal.

De rest van de eerste helft speelde zich grotendeels af op het middenveld. Beide teams lieten bij vlagen aardig voetbal zien, maar grote kansen bleven uit. Met een 0-0 ruststand zochten de ploegen de kleedkamers op.

Tien minuten na rust kwam MEC met de eerste grote mogelijkheid. Een lage voorzet vanaf rechts werd teruggelegd op de rand van de zestien, waar de aanvaller van MEC volledig vrijstond. Gelukkig voor KSV maakte hij geen gebruik van de ruimte en schoot hij de bal in één keer in het vangnet.

In de 64e minuut was het KSV dat er gevaarlijk uit kwam. Niek Berendsen werd met een mooie pass vrijgespeeld in de diepte, hield het overzicht en legde af op de meegelopen Indy Ubbink, die net naast schoot. Kort hierna volgden twee wissels: Tjebbe Raben en Niek Berendsen werden vervangen door Jordy Griess en Harm groot Zevert.

De wissels zorgden voor nieuw vuur bij KSV, want het kreeg in korte tijd meerdere goede mogelijkheden. In de 81e minuut profiteerde Jordy Griess bijna van een fout achterin bij MEC, maar zijn schot werd gestopt. Kort daarna legde Indy Ubbink de bal terug op de rand van het strafschopgebied, waar Harm groot Zevert kon uithalen, maar zijn poging ging naast.

In de slotfase voerde MEC de druk op met enkele gevaarlijke corners. In de 90e minuut viel dan toch de 1-0, tegen het spelbeeld van de tweede helft in. Na een scrimmage in het zestienmetergebied belandde de bal via het hoofd van Wesley Keegstra bij de verdediging van KSV en werd vervolgens direct weer veroverd door een speler van MEC die de bal over Wesley heen in het doel wist te lepelen.

De wedstrijd was nog niet gespeeld, want er kwamen nog een aantal minuten bij. Diep in de blessuretijd kreeg KSV nog een corner, waarbij ook doelman Wesley Keegstra mee naar voren ging. De afdraaiende corner kwam dan ook bij hem terecht, maar hij werd bij het springen in de rug geduwd – zonder ingrijpen van de scheidsrechter. In de nasleep van de situatie beging Tom Ribbers een overtreding, waarvoor hij tot ongeloof van de KSV-zijde direct rood kreeg.

Zo verliest KSV met 1-0 in een wedstrijd waarin het lange tijd gelijk opging, en waarin een punt zeker verdiend was geweest.

Op maandag 21 april speelt KSV 1 om 14:00 uur thuis tegen Halle 1.