KSV 4 walst overtuigend over Erix 3 heen

De derby! KSV 4 had wat goed te maken naar de zeperd in eigen huis in oktober (2-5). Dat gebeurde. KSV liet weinig over van de gastheren uit Lievelde. Met doelpunten van Stan Gunnewick, Nick Volwater en Thijs Kolkman werd het uiteindelijk 6-1 voor de Vragenderse equipe.

Na een week vrij wegens carnaval kon KSV haar voorjaarse veldtocht weer hervatten. Na een puike 7-0 overwinning op Bredevoort 3 was de volgende stop voor de zegetrein station Lichtenvoorde-Groenlo. Op sportpark Dèl Akker tegen directe concurrent en eeuwige rivaal Erix 3 moesten er punten worden gepakt om aan te haken bij de top van de competitie.

KSV koos ervoor om een pre-warming-up te doen. De tocht naar Lievelde ging per fiets. Dat is ook altijd goed voor om na de wedstrijd de afvalstoffen uit de bloedbaan te trappen en zodat er achteraf voldoende herstelsmoothies gedronken kunnen worden. De warming-up leek nog niet heel scherp, maar vanaf het eerste fluitsignaal bleek KSV bij de les.

Met het goede voetbal tegen Bredevoort nog vers in het geheugen koos KSV ook tegen deze wat sterkere tegenstander voor een opbouw van achteruit. Al snel werd er een corner versierd waaruit Frank Dijk op doel kon koppen. Deze inzet werd gekeerd door de keeper.

Na een kwartier spelen was het wel raak. Jouke Elshof zag Stan Gunnewick een loopactie maken en met een messcherpe steekpass kon de Vragenderse goaltjesdief binnenprikken. 0-1.

Na een half uur was het Wouter Lamers – die vandaag rechts op het middenveld stond – die afgemeten voorzette op Nick Volwater die kwam inlopen bij de tweede paal. Het paste precies. Nick kon binnenschuiven en KSV 4 stond op een comfortabele 0-2 voorsprong.

De zon scheen en er leek geen wolkje aan de lucht. Zelfs de Afrikaanse jachthond die Wim te Kronnie had meegenomen – “Is toch een risicowedstrijd hè” – zag dat het goed was en ging erbij liggen. 

0-2 was ook de ruststand. Na de rust drong Erix wat meer aan. Er moest iets geforceerd worden, wilden ze nog iets maken van deze wedstrijd. Zo’n 10 minuten na rust kreeg Erix een vrije trap op een mooie plek. Keeper Bram Ribbers dacht dat hij de bal wel even naast kon kijken, maar de doelpaal bleek toch een stukje verder naar rechts te staan. Zo eindigde bal strak in de verre hoek. 1-2.

Het leek even weer heel spannend te worden, maar KSV stelde snel orde op zaken. Thijs Kolkman, die in de tweede helft erg sterk inviel, gaf een heerlijk steekpassje op Stan en de watervlugge spits wist andermaal raak te schieten. 1-3.

Niet veel later gooide Nick Volwater snel een bal snel in op Stan Gunnewick. Die hield de bal vast tot Sjoerd Ottink kwam helpen. Sjoerd had kunnen schieten vanaf een meter of 20, maar bewaarde het overzicht en tikte door op Thijs Kolkman. Thijs kapte handig zijn man uit en schoot onberispelijk raak in de korte hoek. 1-4. 

Daarmee leek de wedstrijd wel gespeeld. Het verzet van Erix was gebroken en KSV kon rustig haar galavoorstelling voortzetten. Stan besloot dat het tijd werd om zijn hattrick tegen Erix compleet te maken .Weer was het Jouke die Stan de diepte in stuurde. Stan leek wat ver naar de buitenkant door te lopen en de hoek voor zichzelf wel heel klein te maken, maar niets bleek minder waar. Stan rondde weergaloos af in de verre kruising en zette daarmee de stand op 1-5.

De kers op de taart kwam van Nick Volwater. Stan kwam met de bal over rechts en zette scherp voor op de ingelopen Nick die alleen nog maar tegen de bal aan hoefde te lopen om de eindstand op 1-6 te bepalen. 

“Ik wil een heel groot compliment maken naar de jongens”, zegt leider Marijn Visser. “Ik heb ze op het hart gedrukt dat ze er vanaf de eerste minuut bovenop moeten zitten en dat hebben ze gedaan. De jongens van de spoorbaan kwamen er gewoon niet aan te pas.”

Ook Frank Dijk, die een sterke wedstrijd speelde als laatste man, was tevreden. “Het was nog heel even spannend na die 1-2, maar ik denk dat we veerkracht hebben getoond door zo snel weer te scoren en de voorsprong verder uit te bouwen. Als we zo door blijven gaan, kan het nog weleens een heel mooi voorjaar worden.”

Volgende week speelt KSV 4 thuis tegen Winterswijk 11. KSV 4 is aan haar stand verplicht te winnen. In Winterwijk werd het 1-4 voor KSV. Komt dat zien!