KSV 4 won afgelopen zondag van VIOS 6 met 2-7. De zevenklapper kwam tot stand dankzij doelpunten van Stan, Jouke, Rick en gastspeler Nick Wiegerinck.
Het was 28 september, een week na de eigenlijke eerste wedstrijd tegen Longa, die wedstrijd was helaas verzet door schaarste in onze equipe. Ook deze week heeft de staf weer hard moeten werken om een volledig elftal op touw te zetten. Gelukkig heeft KSV 3 wel een fitte selectie en konden de kompanen van Christus D. drie mannen missen. Mede door de versterking van Nick Wiegerinck, Twan Gierkink en Siebe Big 7 was het toch mogelijk een elftal met een aantal wissels bij elkaar te sprokkelen.
Daarbij heerst er ook een keepers schaarste. Niet alleen bij KSV 4, maar binnen de hele club is het lastig om iemand bereid te vinden om met handschoenen aan tussen drie palen te gaan staan. Er wordt nogal wat geschoven binnen de club met de keepers. Zelfs zo veel dat wij ons afvragen of de technische staf vorige week niet een keer de verkeerde keeper naar het verkeerde team had doorgeschoven. Enfin. Dat is een andere discussie, afgelopen zondag was Nick Volwater de man met twee handschoenen en een geel keepers shirt. ‘Zou je dat wel doen?’ Vroeg de scheidsrechter aan Nick. ‘Nee, liever niet, normaal voetbal ik, maar goed, bij gebrek aan beter.’ Aldus Nick. Maar de scheids had het over het gele shirt, aangezien Beltrum ook in het geel speelt. Er moest een ander shirt worden geregeld, en bij VIOS was wel een extra zwart keeper shirt, met logo uiteraard, aanwezig dat geleend mocht worden. Dank daarvoor.
Net als vorig jaar, begon het nieuwe voetbalseizoen voor KSV 4 met een uitwedstrijd bij VIOS 6, a.k.a. ‘De Vrolijke Verliezers’, in het nu al legendarische en vernieuwde ‘Halfweg Dome’. Dit jaar werd er niet gevoetbald om een baal mais en er was ook geen pers aanwezig. Nee, gewoon een wedstrijd in Beltrum, uit. Altijd lastig. Maar de mannen van KSV 4 begonnen de wedstrijd met uitermate goed voetbal en hadden de wedstrijd volledig onder controle. Het enige dat miste was scherpte voor de goal. Er wordt niks overdreven als wordt gesteld dat het na 10 minuten al minimaal 0-5 had kunnen staan. En volgens een eeuwen oude voetbal wet, valt de goal dan nog wel eens aan de andere kant. Gelukkig gebeurde dat niet en was het na 15 minuten raak. Na een goede aanval kwam onze rapido Tepper voor de keeper tot een schot dat in eerste instantie nog werd gepareerd, maar de bal kon vervolgens worden binnengetikt door Nick W. Daar was dan eindelijk de bevrijdende 0-1.
Daarna bleef KSV de druk op de VIOS goalie hoog houden. Met geweldige aanvallen beginnend vanuit de achterste linie kwamen de mannen uit Vragender op 0-2 en 0-3 door doelpunten van Jouke en ook eindelijk een goal van onze topscoorder Stan. Stan had al een aantal kansen gekregen, maar het lukte nog niet helemaal. Hopelijk was dit de aanzet tot meer.
Deed VIOS ook nog mee met voetballen? Jawel. Zowaar de eerste de beste bal die wel goed achter de laatste linie van KSV viel, werd vakkundig afgestraft door de spits van VIOS. Een lesje scherpte voor goal, 1-3. Maar KSV was hiervan niet onder de indruk en de eerste aanval na de tegengoal, leverde meteen de ruststand van 1-4 op. Wederom gastspeler Nick Wiegerinck kreeg het doelpunt op zijn naam.
In de rust waren de heren van KSV positief gestemd. Ook trainer Marijn Visser kon weinig negatiefs vinden over het spel van KSV, het enige kritiek van Visser was dat we onszelf wat meer moesten belonen met doelpunten. ‘Komt goed, we gingen nog niet eens voluit.’ aldus Stan.
Na de pislauwe thee bleef KSV goed voetballen. Wel kreeg VIOS na 55 minuten een vrije trap op randje zestien, maar deze bal ging middendoor recht op invalkeeper Nick V af. Er was absoluut geen sprake van een hete bitterbal of een WK 2010 zwabberbal. De KSV keeper kon de bal zo vangen, maar Nick dacht de bal wel even weg te stompen. Om de bal vervolgens vakkundig in eigen goal te slaan. 2-4. Dit had de redactie toch graag nog even vermeld willen hebben!
Ging het nog penibel worden? Nee, ook na de tweede tegengoal van VIOS had KSV meteen weer een antwoord. De mooiste goal van de dag was in de maak. Wederom een geweldig aanval van achteruit. Yuri, die vandaag in de laatste linie trouwens werd vergezeld door nieuwkomers/terugkomers Bas Tanck en Gijs Spijkers (beide zeer verdienstelijk gespeeld), kwam met een geweldige diepte pass. De bal kwam uiteindelijk voor de voeten van doctorandus Rick Spijkers die heerlijk afdrukte. 2-5. Rick deed sowieso al een serieuze gooi naar de MOTM titel, want hij speelde een uiterst puike pot.
De zevenklapper werd compleet gemaakt door de tweede goal van Stan. Ook onze katalysator op het middenveld Jouk Elshof maakte zijn tweede van de zondag. 2-7. Zo stond KSV 4 een half uur lang eerste in de competitie.
‘Het was mooi om weer op het veld te staan en helemaal mooi om de eerste wedstrijd te winnen. De eerste klap is een daalder waard.’ Aldus een opgewekte Bas Tanck die zijn rentree in de 7e klasse maakte. ‘Volgende week Varsseveld thuis, tegen die jongens moeten we de kansen wel afmaken en een stuk scherper zijn voor de goal.’ Zei Visser. ‘Ik heb vandaag wel genoten, ik ben echt trots op de jongens. Verdiend gewonnen met goed voetbal, het kan een mooi seizoen worden zo.’ Aldus de Coach.
